Kalıp Avrasya 2014 Fuarı Detaylar “Materials Science and Engineering A” da makalemiz yayınlandı Detaylar 2. Uluslararası Yüzey İşlemler Sempozyumu Detaylar Böhler Uddeholm Gebze'ye Taşındı Detaylar Uddeholm Metal Enjeksiyon Semineri 2014 Seminer Detayları

Takım Tutucu İmalatı

Müşterilerinize daha iyi ürünler sunun

Makine ve makine parçaları, imalat sektöründe genellikle aşınma ve yıpranma ile karşı karşıyadır. Bakım onarım maliyeti her yıl büyük harcamalar gerektirmektedir. Bu giderlerin büyük bir kısmı iyi ve doğru bir malzeme seçimi ile önlenebilir.

Uddeholm Yüksek Performanslı Çelik kullanımı imalat sanayinde daha iyi malzeme özellikleri elde etmenize olanak tanır. Yüksek alaşımlı Uddeholm mühendislik çelikleri ile çok daha iyi özelliklere sahip bir malzeme elde edersiniz. Böylelikle daha kaliteli bir üretim geliştirebilir ve yeni potansiyeller yaratabilirsiniz. Sonuçta müşterilerinize çok daha iyi bir ürün sunabilirsiniz.

Uddeholm Yüksek Performanslı Çelik endüstrisi için malzeme ve hizmetleri olan tam bir programdır. Sonuçta daha iyi bir çelik üretkenliği artırır ve genel ekonominizi geliştirir.

Read more about Uddeholms offer for the Manufacturing industry:

Download our Manufacturing Industry brochureUddeholm THG 2000'le delme: THG 2000 100 % verimliliği arttırır

Sandvik Coromant delme işlemleri için geliştirdikleri CoroDrill 880 ürününü Bure’den imal etmiş olup iş verimliliğini % 100 arttırmıştır.

Daha güçlü bir tutucu olan Bure ile daha yüksek besleme hızlarına çıkılabilmektedir.

Learn more about Uddeholm THG 2000:


Fixtures in Uddeholm Mirrax ESR

Uddeholm Mirrax ESR ile daha iyi fikstürler

Yüksek hassasiyetli makinalardaki fikstürler üstün özellikli malzeme gerektirirler.

Menevişlenebilir, zamanla şekil değiştirmeyip kararlı kalabilen malzeme gerektiren tel erozyon işlemi iyi bir örnektir. Aynı zamanda, su ortamında yapılan çalışma koroziftir. Fakat Uddeholm Mirrax ESR ile korozyona uğramayan yüksek hassasiyetli fikstür elde edebilirsiniz.

Uddeholm Yüksek Performans Çelikleri söz konusu korozyon direnci, çekme – basma dayanımı ve aşınma direnci olunca sizlere en üst düzey malzeme kalitesini sunmaktadır.

Uddeholm Mirrax ESH hakkında daha fazla bilgi alın:

Product infomation

Cutting data recommendations

Standard dimension program

Heat treatment recommendations


Fuel injection nozzles in Uddeholm Elmax

Uddeholm Elmax ile yakıt enjeksiyon nozülleri

Dizel motorlar güvenilirlikleriyle en zor koşullarda yer almaktadırlar.

Yakıt enjeksiyon nozülleri yüksek sıcaklıklarda çalışırlar ve yüksek ve titreşimli bir basınca maruz kalırlar. Özellikle gemilerde kullanılan dizel, karada kullanılanlara göre daha az saftır. Bu durum nozül olarak kullanılan malzemede daha fazla aşınmayla sonuçlanır.

Bu gibi bir uygulama için Uddeholm Elmax iyi ve doğru bir tercihtir.

Uddeholm Elmax hakkında daha fazla bilgi alın:

Product information

Cutting data recommendations

Standard dimension


Long lasting broaches in Uddeholm Vanadis 30

Uddeholm Vanadis 30 ile uzun ömürlü broşlar

Çelikten yapılmış bir broş diğer çelikleri kesmek üzere dizayn edilir ve aşırı derecede bir gerilime dayanmak zorundadır. Keskin köşe daha uzun süre çalışmalı ve malzeme uzun ömürlü olmalıdır.

Sürtünme, broş yüzeyinde yüksek sıcaklıkların oluşmasına yol açar ve malzeme bu ısıya direnmelidir.

Aşırı derecede saf ve homojen olan yüksek alaşımlı toz metalürjik çelik Uddeholm Vanadis 30 gereken tüm özellikleri karşılamaktadır.  

Uddeholm Vanadis 30 hakkında daha fazla bilgi alın:

Product information

Cutting data recommendations

Standard dimension program