Kalıp Avrasya 2014 Fuarı Detaylar “Materials Science and Engineering A” da makalemiz yayınlandı Detaylar 2. Uluslararası Yüzey İşlemler Sempozyumu Detaylar Böhler Uddeholm Gebze'ye Taşındı Detaylar Uddeholm Metal Enjeksiyon Semineri 2014 Seminer Detayları

Geri Dönüşüm Endüstrisi

Daha iyi bir toplam ekonomi için Uddeholm Yüksek Performans Çelikleri

Metal, kağıt, plastik, kauçuk, porselen gibi birçok alanda geri dönüşüm bugün doğal bir talep haline gelmektedir.

Her şey geri dönüştürülebilir. Geri dönüşümde en iyi sonucun alınabilmesi için etkili bir geri dönüşüm prosesi gerekmektedir. Fakat proses esnasında bıçaklarda ve diğer makine parçalarında aşırı derecede aşınma görülmektedir. Bu nedenle malzemelerin keskin bir şekilde kalması ve gerilimlere dayanması kritik bir öneme sahiptir.

Uddeholm Yüksek Performans Çelikleri en zor koşullarda dahi kullanılabilecek yüksek ömürlü malzeme önerileri sunmaktadır. İmalat çeliklerine göre çok daha yüksek kalite, daha uzun ömür ve daha düşük stopaj ile yaptığınız harcamayı fazlasıyla size geri kazandırır.  

Uddeholm Yüksek Performans Çelikleri kullanarak iyi tokluk ve süneklik ile birlikte yüksek aşınma direnci elde edersiniz. Bu şekilde bakım – onarım duraksamaları arasını uzatarak üretim ve makine verimliliğinizi arttırırsınız.
 

Learn more about our offer for the Recycling Industry:

Download our brochureKauçuk geri dönüşümü: Uddeholm Sleipner ile ömür ve verimlilik artışı

Geri dönüşüm prosesinin ikinci basamağında testere dişi açılmış bıçaklar ve makaslar kullanılır. Bu adımda aşınmaya olan direnç çok önemlidir. Uddeholm’ün sert ve aşınmaya dayanıklı malzemeleri burada çok iyi performans verirler. Özellikle Uddeholm Sleipner tokluk ve aşınma direncinin bir kombinasyonunu en iyi şekilde sunmaktadır.

Uddehol Sleipner kullanarak imal edilen bıçaklar ile müşterilerimiz lastik ve kauçuk geri dönüşümünde kayda değer bir verimlilik artışı sağlamaktadırlar.

Uddeholm Sleipner hakkında daha fazla bilgi edinin:

Product information

Cuttig data recommendations

Standard dimension program

 


Beyaz eşya geri dönüşümü: Uddeholm Calmax ile artan verimlilik

Uddeholm Calmax bıçakları beyaz eşya geri dönüşümünde çok ciddi verimlilik artışı sağlamaktadır. Birçok basamaktan meydana gelen beyaz eşya geri dönüşümü (buzdolabı) gibi alanlarda dahi farklı ölçülerde ve boyutta bıçaklar imal edilerek kullanılabilmektedir.

Aşınma direnci, tokluk ve süneklik bıçak/makas çeliklerinde öneme sahiptir. Uddeholm Calmax bu özelliklerin bir kombinasyonunu sunmaktadır.

Uddeholm Calmax hakkında daha fazla bilgi edinin:

Product information

Cutting data recommendations

Standard dimension program


Plastik geri dönüşümü: Uddeholm Yüksek Performans Çelikleri ile daha az dökülme, çatlak ve aşınma

Endüstriyel ve evsel plastiklerin öğütülmesi için keskin köşeye sahip bıçak gerekmektedir. Keskin bir köşe elde etmek içinse bıçak sert olmalıdır. Ufak karbürleri yapısında bulunduran çelik seçimi ile dökülme engellenmektedir.

Geri dönüşüm bıçaklarında beklenen en önemli mekanik özellikler iyi bir tokluk ve sünekliktir. Uddeholm Sleipner yüksek sertlik ile tokluğu bir araya getiren mükemmel bir malzemedir. Ortalama bir dökülme dayanımı istendiğinde Uddeholm Calmax en iyi performansı size sunacaktır. Plastikleri en ufak parça haline getirmek ve öğütmek için maksimum performansı alacağınız toz metalürjik çeliğimiz: Uddeholm Vanadis serisi.

Learn more about our steel grades - Uddeholm Calmax, Sleipner and the Vanadis grades:

Product information

Cutting data recommendations

Standard dimension program


Kağıt kırpma: Uddeholm Vanadis serisi çelikler ile daha az dökülme

Kırpma ve kesme işleminde kesme yüzeyinin keskin olması esastır. Yüksek karbon içeren bir çelik, size yüksek sertlik, iyi tokluk ve sünekliği garanti eder. Uddeholm Vanadis serisi çelikler homojen dağılmış karbür yapısı ile keskin kesme köşesinden dökülme riskini en aza indirir.

 

Learn more about the Vanadis grades:

Product information

Cutting data recommendations

Standard dimension program