Kalıp Avrasya 2014 Fuarı Detaylar “Materials Science and Engineering A” da makalemiz yayınlandı Detaylar 2. Uluslararası Yüzey İşlemler Sempozyumu Detaylar Böhler Uddeholm Gebze'ye Taşındı Detaylar Uddeholm Metal Enjeksiyon Semineri 2014 Seminer Detayları

Diğer Mühendislik Uygulamaları

Mühendislik çözümleri için Yüksek Performans Çelikleri

Yüksek Performans Çelikleri ile performansınızı arttırabilirsiniz. Geleneksel mühendislik malzemelerinin gerekli performansı sağlayamadığı durumlarda aradığınız cevap takım çeliğidir. Eğer tasarladığınız parçanız ağır yüklerle, ağır aşınma, korozyon ve yüksek sıcak ile karşı karşıya ise Yüksek Performans Çelikleri’ni tercih edebilirsiniz.Yüksek Performans Çelikleri, çözüme ulaştıracak en üstün özelliklerin bir kombinasyonunu sunmaktadır.
Doğru malzeme seçimi, verilmesi gereken önemli bir karardır. Yüksek performans çelikleri, kullanıcı için başarı ile başarısızlık arasındaki farkı ifade ederken; üretici için bir toplam ekonomi değerlendirmesi, operasyonel verimlilik ve rekabetçi yaklaşımdır.

UDDEHOLM Yüksek Performans Çeliklerinin seçiminde doğru kararı verebilmeniz için size bu malzemeler ile ilgili bilgi birikimini ve deneyimini paylaşır. Yılların deneyimi ve ARGE çalışmaları ile desteklenen uzmanlarımız Yüksek Performans Çeliklerinin seçimi, ısıl işlemi ve kaynağı konusunda danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Aşınma direnci
Sürtünmeye bağlı olarak aşınma nedeniyle firmalar her yıl büyük miktarlarda para kaybetmektedir.  Bu alan için yapılması gereken dayanımı ve abrazif aşınma direncini optimize etmektir. Uddeholm ürün yelpazesi yüksek tokluk ve dayanıklılığı bir arada bulunduran çelik kalitelerini barındırmaktadır. Yapısındaki sert fazlı parçacıklar sayesinde aşınmaya karşı özel olarak dizayn edilmiş soğuk iş takım çelikleri mevcuttur. 

Çekme ve basma dayancı
Söz konusu dayanım olunca Uddeholm takım çelikleri diğer mühendislik çeliklerine göre çok daha iyi performans sergilemektedir. Buradaki avantaj malzemenin çalışacağı ortam koşullarına uygun olarak sertleştirilebilmesi ve menevişlenebilmesidir. Yüksek yorulma dayancı ancak yüksek sertlik ve çeliğin homojenliği ve yüzey kalitesi ile sağlanabilir. Uddeholm ESR kalite çelikler bu tip çelik gruplarıdır. Bitmiş bir ürün için çok daha fazla ömür sunmaktadırlar. Dolayısıyla, maliyetleriniz düşer ve daha yüksek performans elde edersiniz. 

Korozyon direnci
Uddeholm korozyona dirençli çelikleri, mukavemet, korozyon direnci ve dayanıklılık gibi özellikleri eşisz bir biçimde bir araya getirerek yeni teknik tasarım çözümlerine imkan tanır. Parçaların yüzey işlemine gerek kalmaksızın, korozyonun olduğu her ortamda kullanılabilirler.

Isıl işlem
Uddeholm çelikleri yüksek sıcaklık gerektiren işlemler için uygundur.  Sıcak dövme işleminde kullanılmaktadırlar.  BU özellik uzun süre sıcaklıkla temas halinde olan parçaların dayanımlarına bağlı olarak ömürde ciddi artış sağlamaktadır. Bunun nedeni, Uddeholm çelikleri uzun süreli sıcak işlemlerde sertliklerinde kayıp yaşamamalarıdır.

Mevcut veri ve broşürler:
Uddeholm Component Business brochures
Product information
Uddeholm Component Business material data
Normpack (food industry) certificatesgo